Az Anyatej Világnapja óta a fejünkben van, hogy összefoglaljuk, amit cikkekben a facebook-ra posztoltunk szoptatás és hordozás kapcsolatáról.
A hordozás többek közt így segítheti a szoptatást:
- bukós, refluxos babákat természetesen, jól megtámasztva tarthatunk hordozóeszközben függőleges testhelyzetben, és a hordozva szoptatás általában segít abban is, hogy a tejjel lesodródó nagy levegőbuborékok akár már szoptatás közben távozzanak.
http://www.liliputi.hu/blog/hordozas-es-szoptatas/
- a hordozás még egyszerűbbé és diszkrétebbé teheti a nyilvános szoptatást.
http://hordoznijo.hu/praktikus_szempontok/szoptatas-hordozokendoben/
- szopási sztrájknál segíthet, ha mozgás, ringatás közben tesszük mellre a babát, és ez hordozóeszközben is megoldható, sőt, kényelmes.
http://www.lll.hu/fuzetek/szopasi_sztrajk
- az aluszékony babákat éberebbé teheti a bőrkontaktus, gyakoribb szoptatást tesz lehetővé a hordozás, testközelség, ami akár a tejmennyiség növekedéséhez is hozzájárulhat.
http://www.szoptatasert.hu/tanacsadas/keves_a_tej
Álljon meg a menet! Azt mondjátok, hogy lehet hordozóeszközben szoptatni?!
A szoptatási tanácsadók - ha ezekkel a problémákkal felkeresitek őket - általában fel is vetik a testközelség intenzívebbé tételét, a hordozást, és mivel ezek a fentiek elég összetett helyzetek tudnak lenni, nem részletez(het)jük itt jobban, biztosan nem lehetnek ezek személyreszabott tanácsok, de ötletet talán adhatnak.
Kép
innen. Nézzétek meg itt a többi fotót is!!
Hordozóeszközben szoptatáskor valahogy a baba száját és a mellünket kell egy szintbe hozni. Testalkattól, mellmérettől függően ez jelentheti azt, hogy megemeljük a mellünket, és kézzel tartjuk, vagy összetekert textilpelussal megtámasztjuk alulról, vagy azt, hogy lazítunk a hordozón, és lentebb engedjük a babát. Ha a babát lentebb engedjük, mellretétel után ismét szorosra kell húzni rajta az eszközt ebben az új pozícióban, hiszen az eszköznek ilyenkor is tartania kell. Figyeljünk ilyenkor is arra, hogy az álla ne legyen leszegve, ne veszélyeztessük légutai átjárhatóságát! Szoptatás végeztével pedig eredeti helyzetébe igazítjuk vissza a babát, és szorosra húzzuk rajta az eszközt ismét.
Akár bölcsőtartásban vagy hónaljtartásban szoptatást is megoldhatunk kendőben. Nagyon sok a lehetőség, és érdemes arra is gondolni, hogy a gyermekágy alatt milyen kényelmes lehet, ha félfekvésben egy karikás kendőt is segítségül hívunk ahhoz, hogy megtartsa rajtunk a picit, és ne zsibbadó karunkkal tartsuk hosszú-hosszú ideig a pár napos, hetes, testközelségünket igénylő, gyakran szopó babát.
Ugyanúgy, mint maga a hordozás, általában a hordozóeszközben szoptatás is GYAKORLÁST IGÉNYEL! Ne add fel, ha kell, kérj segítséget egy hordozós klubban vagy tanácsadótól!
Készül a Pótlás hordozóeszközben című bejegyzésünk is!